Loďka Loďka Letadlo Slunečník Míč Kluk Holčička

…nejlevnější ubytování se stravou
u Máchova jezera…

Free wifi
Housenka Telefon +420 604 809 688 DENNĚ 8 - 22 hod.

Čas na originální výlety…

Ještě jste ani nevybalili tašky a už se nemůžete dočkat toho, že vyrazíte na výlet? Není divu, nejen blízké, ale i vzdálenější okolí totiž zdobí bohatá příroda s originálními přírodními památkami a romantickými zákoutími, kde se tyčí zámky, hrady a zříceniny. A mezi nimi se rozprostírají přírodní rezervace a obory plné zvířat.

Na nic nečekejte a prozkoumejte okolí!

Jste-li naopak vyznavačem městské kultury, pak vás určitě lákají přilehlá města s bohatým kulturním vyžitím. Tak na co čekat? Pořádně se vybavte a vydejte se na pořádný výlet. Ať už to bude jenom pár metrů za relaxací k rozlehlému Máchovu jezeru nebo naopak za dobrodružnými výlety. A po cestě se můžete odměnit skvělou svačinou nebo pořádnou porcí jídla, abyste měli dostatek energie na vše, co na vás čeká.

Křížem krážem romantickou přírodu

Na výběr máte z několika typů stezek. Děti a milovníci legendárního komiksu Čtyřlístek jistě ocení trasu „Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku”, která začíná a zároveň končí právě v Muzeu Čtyřlístek. Pokud chcete projít kolem národní chráněné památky rašeliniště, které vyniká unikátní flórou a faunou, pak zvolte stezku Swamp. Pokud si vyšlápnete po Máchově stezce, pak sice nepůjdete přímo v jeho šlépějích, avšak projdete rozmanitými památkami a cesta vás provede jeho odkazem.

Nechte na sebe dýchnout poetiku míst s tajemstvím

  • Bezděz, Chatky Jachta, Máchovo jezero

Máchův kraj v sobě skrývá mnoho rozmanitých zámků, hradů a zřícenin, která po staletí ukrývají bohatá tajemství. Prohlédnout byste si tak měli jeden z nejromantičtějších hradů, Kokořín, který okouzlil i samotného básníka. Bránu do pekla prý ukrývá prokletý hrad Houska, máte odvahu se tam podívat? Pokud ne, navštivte hrad Bezděz nebo Sloup. Je radno poznat zámeckou kulturu? Pak zavítejte na zámky Lemberk či Zákupy.

Městská kultura na dosah

  • Půjčovna šlapadel, Máchovo jezero

Pokud se budete chtít seznámit se Starými Splavy, Doksy či Českou Lípou, čekají na vás rozmanité možnosti zábavy. Umění a historie na vás dýchne v muzeích či na divadle. S knihou a opalovacím krémem můžete relaxovat na plážích. I o dovolené je třeba pořádně protáhnout tělo. Zahrajte si tenis a půjčte si šlapadla či kola. Zacvičit si můžete i v tělocvičně. Pokud si chcete dopřát trochu zábavy, pak navštivte bowling či diskotéku.

Stačí si jenom vybrat…

  • Aquapark, pláž Staré Splavy, Máchovo jezero

Malebná příroda okolo Máchova jezera je jedinečným místem k letní dovolené. Ať už je vašim cílem relaxace, osvěžující koupání, sportovní nebo kulturní vyžití. A nejen to, třeba zde objevíte další možné koníčky, které budete praktikovat i po příjezdu domů. Takže si tak trochu můžete dopřát pohodovou dovolenkovou náladu i doma. A možná, že v sobě objevíte i skryté básnické střevo. Kdoví?

Přijeďte to pořádně prozkoumat! Těšíme se na vás.

Sport a zábava Máchovo jezero

Šlapadla na Máchově jezeře

Spoustu zábavy si užijete přímo v areálu chatové osady Jachta a nebo můžete vyrazit do nedalekých Doks či Starých Splavů.

Pláže Máchova jezera

pláž Máchovo jezero

Šlapadla, lodičky, kánoe, windsurfing, výlety parníkem, vodní atrakce, nohejbal, plážový volejbal, vodní fotbal, adrenalinové sporty (od skákacího hradu po závěsné trampolíny), tobogán, lezení v korunách stromů (jungle creek)… to vše nabízí pláže Máchova jezera.

Cyklovýlety v okolí Máchova jezera

Cyklovýlety, Bezděz, Chatky Jachta, Máchovo jezero

V okolí Máchova jezera je řada vhodných výletů a naučných stezek pro rodiče s dětmi i pro náročné cyklisty.

Květiny

Květiny

Beruška

Slunce
Beruška Šnek Motýl Vážka Včela

Kontaktní formulář