Chatky u Máchova jezera, kemp Jachta

Chatky Máchovo jezero, kemp Jachta

Cyklovýlety v okolí Máchova jezera

V Máchově kraji srdce každého cyklisty zaplesá. Okolí je ideální pro rodinné výlety na kolech, pro náročnější cyklisty i pro ty úplně nejmenší. Těšte se na mírně kopcovitý terén (pokud si tedy zrovna nevyberete trasu, kde jsou příkrá stoupání). Hluboké lesy kolem Mácháče jsou protkané sítí upravovaných a dobře značených cyklostezek.

Ovšem ani v areálu, na plážích nebo v okolí se nudit nebudete.

Vytipovali jsme pro vás trasy, na kterých navštívíte nejzajímavější místa v okolí Máchova jezera:

Beruška s pozadím

CYKLOVÝLET Č. 1 – 12 KM

Nenáročný cyklovýlet na sever od Doks vás seznámí s přírodními památkami a nabídne neobvyklé výhledy na severní oblast Máchova kraje.

Chatová osada Jachta (směr dančí obora) – Provodínské kameny – Provodín- Chatová osada Jachta

Cyklotrasa č.1 - Provodínské kameny

Beruška s pozadím

CYKLOVÝLET Č. 2 – 24 KM

Krátký výlet na kole je vhodný především pro rodiče s menšími dětmi. Stezky vedou nedotčenou přírodou hlubokými lesy. Jsou dobře značené, určitě se neztratíte.

Chatová osada Jachta – Králův stolec – Mariánská cesta – Strážov – Břehyně – Chatová osada Jachta

Beruška s pozadím

CYKLOVÝLET Č. 3 – 24 KM

Na tomto výletě navštívíte místa, kam se před rokem 1990 nikdo nedostal. Jedná o jeden z nejromantičtějších koutů kolem Mácháče. Těšte se na Polomené hory s Hradčanskými stěnami, což je oblast mezi Máchovým jezerem, údolím řeky Ploučnice a silnicí Hradčany -Břehyně, která ukrývá bizarní skalní pískovcové útvary.

Chatová osada Jachta (směr dančí obora) – Senná brána – Skalní brána – Psí kostely – Hradčany – Břehyně – Chatová osada Jachta

Beruška s pozadím

CYKLOVÝLET Č. 4 – 69 KM

Delší, ale vcelku nenáročný výlet, vede krajinou kolem Mácháče s krásnými výhledy. Navštívíte hrady Kokořín a zámek Housku a projedete se památkovou oblastí lidové architektury v Kruhu a Žďáru.

Chatová osada Jachta – Okna – Luka – Ždírec – Blatce – Střezivojice – Dobřeň – Kokořín – Houska – Kruh – Žďár – Okna – Chatová osada Jachta

Beruška s pozadím

CYKLOVÝLET Č. 5 – 27 KM

Trasa vede romantickou, lehce zvlněnou lesnatou krajinou v Hradčanských stěnách kousek od Mácháče, kde téměř nikoho nepotkáte. Jedná se totiž o bývalý vojenský prostor, kam se dříve vůbec nesmělo. Dnes si to tu už naštěstí můžete prohlédnout.

Chatová osada Jachta – Mužská rokle – Trojzubec – Velká Buková – Strážov – Břehyně – Chatová osada Jachta

Máte zájem o rezervaci? Kontaktujte nás

Odpovíme do druhého dne.